מסעדה לאירוע קטן – פיתרון מושלם לאירוע משפחתי מצומצם

בימים בהם כל אירוע משפחתי הופך לחגיגה גדולה, מושקעת, קשה להאמין אך יש לא מעט אנשים שמעדיפים לחגוג בצניעות, מעדיפים לערוך אירועים משפחתיים באופן מצומצם, עם בני משפחה, לעיתים אפילו מדובר אך ורק במשפחה קרובים ומספר חברים.

כך למשל, נהוג לחגוג אירועים כמו ימי הולדת, ימי נישואין, מסיבות אירוסין, אירועים כמו גיוס או שחרור מהצבא, סיום לימודים ועוד. לצורך אירוע קטן אין צורך לחפש אולמות אירועים, מספיק לחפש מסעדה קטנה בה ניתן להזמין חדר פרטי או אפילו להזמין מספר שולחנות שיעמדו בנפרד באזור הסעדה. ניתן גם להזמין מקום בפאב. כמו לדוגמה הרבה פאבים בחיפה שמאפשרים לקיים אירועים במקום. במקרים בהם מחליטים לערוך אירוע מעט יותר גדול, מעט יותר משמעותי, הרי שאפשר גם לשכור את כל המסעדה ולסגור אותה למספר שעות עבור האירוע.

לפני שנסביר כיצד בוחרים מסעדה לאירוע קטן, חשוב להבין מדוע זה פתרון אידיאלי עבור אירוע משפחתי מצומצם, בוודאי ביחס להשכרת אולמות וגני אירועים. התשובה לכך נמצאת במספר מישורים:

ראשית, מבחינה כלכלית זה הרבה יותר משתלם לשכור מסעדה לאירוע קטן מאשר אולם. זה יותר חסכוני. צריך לשלם על התפריט ואולי סכום קטן מעבר לכך. אין צורך לשלם על דברים נוספים.

שנית, במסעדה אפשר ליהנות מתפריט ייחודי, תפריט של המסעדה, ואם בוחרים לפנות אל מקום רציני, איכותי, אז בוודאי נהנים מתפריט ברמה גבוהה.

שלישית, זה הרבה יותר אינטימי לערוך אירוע בצורה כזו ולא אירוע באולם או גן אירועים. מה עוד שבמקרים רבים, אירועים קטנים באולמות ובגני אירועים, עלולים ליצור מצב, שהמקום ייראה ריק, בגלל הגודל שלהם אל מול כמות האנשים שמוזמנים ומגיעים לאירוע.

כיצד בוחרים מסעדות לאירוע קטן

בדיוק כפי שבמקרים של אולמות קטנים האירוע גדול, גם לא במובן הפיזי, אלא במובנים אחרים, מבחינת החוויה והתחושה, הרי שגם במסעדה, אירוע מצומצם, אירוע קטן, יכול לספק תחושה מיוחדת במינה.  לשם כך, אנחנו צריכים לדעת איך לבחור את המסעדה הנכונה.

בשלב הראשון עלינו להחליט על הקונספט של הארוחה, כלומר, איזה סגנון מסעדה אנחנו מחפשים. אפשר למצוא מסעדות עם תפריטים כלליים, כאלה שמציעים הכל מהכל, אך אפשר גם לבחור במסעדה שמתמחה בתפריט ספציפי. למשל, מסעדה שמתמחה באוכל איטלקי, יפני, סיני וכדומה. במקרים כאלה, המסעדה תציע לנו לא רק סוג אוכל מסוים אלא היא תציע לנו גם חוויה, אווירה מתאימה.

בשלב השני, עלינו לבחור את המקום של המסעדה, בין אם זה על פי היכולת שלה לארח את כמות האורחים שאנחנו מבקשים להזמין לאירוע, ובין אם זה על פי היכולת של האורחים להגיע אל המקום, בצורה נוחה. כמובן שזה גם מתייחס לשאלה מתי בדיוק אנחנו רוצים לערוך את האירוע. בשלב השלישי, אנחנו נבחן כיצד יוצרים תפריט שיתאים לכלל האורחים (צמחוני, טבעוני) וכמובן כיצד יוצרים תפריט שיתאים מבחינת עלויות, ליכולת שלנו ושל האורחים לשלם על האירוע.

השארת תגובה